V červenci začíná ve většině honiteb srnčí říje. Pokud jsme v předchozích měsících splnili lov průběrných srnců I. věkové třídy, věnujeme se především lovu dospělých srnců. V červenci se také zaměříme na intenzivní lov černé zvěře, zejména tam, kde jsou na polích atraktivní obiloviny v mléčné zralosti. Černou zvěř lovíme především z tlup, kde máme srovnání hmotnosti a velikosti. Vyvarujeme se rány na evidentně samostatné kusy.
V srpnu v polních honitbách začínáme podle staré myslivecké zásady „poslední snop z pole, první zrno do zásypů“ s přikrmováním zvěře. Nejen bažantů, ale také zajíců. Zejména na velkých zemědělských plochách.
Na loukách sklízíme seno druhou sečí. Využijeme žní a uděláme si zásoby jadrných krmiv. Nejvhodnějším jadrným krmivem pro zvěř, zejména spárkatou, je oves či zlomkový ječmen nebo žito. Méně vhodná je pšenice. Pro drobnou zvěř, koroptve i bažanty je vhodným krmivem i odpad z čištění obilí, který často obsahuje i semena plevelů. Zásoby jadrného krmiva uskladníme tak, aby se k němu nedostaly myši či nebyly znehodnoceny vlhkostí.
Hned od počátku srpna se budeme věnovat průběrnému lovu jelení, zejména mladé zvěře. Začátek srpna, při končící říji, je ještě vhodnou dobou pro lov srnců. Co v srpnu nestihneme, zpravidla musíme ponechat až na září. Koncem srpna se se srnci moc nepotkáme - odpočívají po říji. Srpen, při měsíčku a na strništích, je nejvhodnější dobou pro lov černé zvěře. Zaměříme se především na lov selat a lončáků z tlup. Samostatné kusy šetříme. Jsou to zpravidla mladí kňourci. (myslivost.cz)