Zájezd na muzikál Mýdlový princ

17.4.2018

Třetí březnovou sobotu vyrazili naši občané v doprovodu svých příbuzných a známých za kulturou do Prahy.
     Naším cílem bylo divadlo Broadway a muzikál napsaný podle písní Václava Neckáře – Mýdlový princ. Do hlavního města jsme dorazili zájezdovým autobusem před čtvrtou hodinou odpoledne, zaparkovali jsme na Florenci a prošli se pěšky směrem k Náměstí Republiky, kde jsme se podle vlastního uvážení rozešli. Společně jsme se sešli za dvě hodiny v divadle, usedli jsme a čekali… Musím konstatovat, a to nejen za sebe, že tento muzikál se může s hrdostí zařadit mezi nejlepší české muzikály, neboť ho provázejí známé hity Václava Neckáře - Čaroděj Dobroděj, Ša-la-la-la-li, Nejsem gladiátor, Svatovítský chrám, Odejdu, Půlnoční, Hej, pane zajíci!, Lékořice, Pár dnů prázdnin, Já dovedu lhát, Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Mýdlový princ a další. V příběhu ze zapadlého koutu šumavských hvozdů jsme shlédli vynikající herecké představitele Terezu Kostkovou a Sagvana Tofiho, a tak nám tři hodiny plné humoru utekly jako voda, někteří z nás si i známé písničky zazpívali.
     Po skončení vystoupení jsme se noční mrazivou Prahou přesunuli zpět na parkoviště na Florenci a plni dojmů vyrazili na zpáteční cestu. Děkuji všem účastníkům zájezdu, nečekala jsem, že muzikál bude obsazený do 48 hodin od vydání Oudoleňských listů. Poděkování patří i řidiči, panu Jiřímu Štěpánkovi z dopravní společnosti ZAME Nové Město na Moravě, který nás bezpečně a klidně dopravil do Prahy a zpět.
     Byla bych moc ráda, abychom opět společně uspořádali zájezd na další muzikál či divadlo. Pokud byste měli určitý tip, ozvěte se a domluvíme se. Jinak se těším při dalším zájezdu naviděnou, třeba už na podzim… Blanka Zvolánková

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?

Oudoleňské odpoledne s aerobikem