Z Podoubravského víceboje jsme dovezli krásné 6. místo

11.10.2024

Na první zářijovou sobotu máme již po několik let jasný program v podobě soutěžního klání zástupců obcí Podoubraví. Na 17. ročník Podoubravského víceboje jsme letos vyrazili do vesničky Klokočov ve složení Blanka Zvolánková, Pavel Veselý, Michal Blažek, Pavlína Blažková a Martin Antl. Při slavnostním nástupu 17 družstev nás přivítali předseda Svazku obcí Podoubraví pan Miloš Starý a starostka obce Klokočov paní Hanka Zárubová. Soutěžní týmy pozdravil i senátor Mgr. Jan Tecl, který všem popřál hodně sportovních zážitků.

A protože jsme letos přijeli na víceboj jako první, vyrazili jsme ihned po týmu z Klokočova na trasu obcí, na které jsme absolvovali 6 soutěží. Jako první to byla střelba z luku a ze vzduchovky (celkem to šlo :-)), následovaly hody disky na discgolfový koš (nic moc :-(). Velmi se nám dařilo při chůzi na lyžích ve trojici (Pavel, Martin, Jenda), v hádání věcí ze zavřeného kufru (Pavlínka válela :-)), v historii (Michal byl připraven na jedničku :-)) a skládání erbu Klokočova, zdravověda byla hračkou pro Martina. Společně jsme získali krásných 80 bodů a obsadili tak suprové 6. místo.

Po návratu všech týmů následovala soutěž starostek a starostů s názvem „Uživíš svoji obec?“ Po louce organizátoři rozházeli  kartičky se zvířaty a čísly. Úkolem představitelů obcí bylo běháním získat co největší počet bodů na kartičkách. Sice jsem se neumístila na prvních místech, ale snad bych naši obec uživila :-)…

Při slavnostním vyhlašování výsledků jsme obdrželi diplom a krásné ceny od mnoha sponzorů dané akce. Děkujeme organizátorům za skvělé zázemí a přípravu, perfektně nachystané soutěže, výborné občerstvení a napečené koláčky, dále hudební skupině HOPE, která hrála pro zábavu až do pozdních večerních hodin a zakončila skvělé setkání.

Dále děkuji všem zúčastněným zastupitelům, Romanu Zelenkovi za dovoz a odvoz, Jendovi Blažkovi  za pomoc při soutěžení, dalším občanům a přátelům za fandění.

Příští rok bude opět 1. zářijová sobota patřit Podoubravskému víceboji a my se pojedeme podívat do Vilémova. Už teď se moc těšíme, jak se společně pobavíme a odpočineme si od obecních záležitostí. Blanka Zvolánková

Foto: Pavlína Kubátová, Michal Blažek, Blanka Zvolánková