Setkání seniorů přilákalo i nové tváře

14.5.2024

V pátek 26. dubna se v kulturním domě sešli senioři na svém již tradičním posezení, aby si popovídali a předali nám své zkušenosti ze života. Velice rádi jsme letos přivítali i nové tváře.

Na začátek setkání je přišly potěšit děti z mateřské a základní školy se svým vystoupením. Pod vedením paní učitelky Dany Kazdové a její dcery Andrejky školní pěvecký sbor zazpíval sérii písní z pohádek. Naši senioři měli za úkol poznat, ze které pohádky písnička byla. V programu dále zazněly vtipy, hádanky a hra na zobcové flétny. Bylo úžasné sledovat, jak se obličeje seniorů rozjasnily a na sále kulturního domu zavládnul pocit radosti a přátelství. Na závěr babičky a dědečkové měli za úkol uhodnout, které děti vystupovaly. Moc se jim dařilo, vždyť podoba je ve většině případů jasná!!

Před společným pohoštěním proběhlo seznámení s aktuálním životem v obci, s plánovanými investičními akcemi a s průběhem prací, které v současné době provádíme.

Setkání nejstarší generace si nenechali ujít ani naši osvědčení hudebníci. Opět po roce zahráli a zazpívali pánové Jan Frűhbauer a Zbyněk Doležel, bez kterých by se sešlost neobešla. A tak se povídalo, zpívalo, popíjelo a hrálo až do pozdních večerních hodin. O blaho seniorů se starali zastupitelé, kterým děkuji za přípravu posezení, za napečené dobroty a za zdárný průběh akce.

Setkání seniorů posiluje pouta mezi generacemi, ale také přináší pocit sounáležitosti a vzájemného porozumění. Je připomenutím toho, jak důležité je propojení a podpora různých věkových skupin.

Za rok se s vámi těšíme naviděnou a třeba přivítáme i další nové tváře! Blanka Zvolánková

Foto: Michaela Plíhalová

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?

Přírodovědný kroužek - leden