Ahoj, školo, ... loučení páťáků se základní školou

11.7.2024

V úterý 25. června se do zasedací místnosti obecního úřadu přišlo s naší malotřídní školou rozloučit pět páťáků. Slavnostní odpoledne plné emocí, vzpomínek a radosti zahájili žáci 4. ročníku, kteří kamarády z pětky představili, prozradili jejich koníčky a na jakou základní školu od září nastoupí. Po společné písničce s vlastním textem následovalo šerpování jako symbol úspěšného dokončení 1. stupně základní školy. Bylo provázeno potleskem a dojetím nejen žáků, ale i rodičů a učitelů, kteří byli na své svěřence náležitě hrdí. Na památku si absolventi oblékli vzpomínkové tričko, které je navrženo speciálně pro tuto příležitost a obsahuje na památku jména všech páťáků. Ať vám připomíná školní léta a kamarády, s nimiž jste strávili mnoho nezapomenutelných chvil! Vrcholným bodem programu byla vzpomínková prezentace, která obsahovala fotografie z uplynulých pěti let a zachytila nejdůležitější okamžiky školní docházky. Shlédli jsme momenty z prvních dnů ve škole, školních akcí a výletů, sportovních akcí a dalších událostí, které tvořily mozaiku školního života našich páťáků.

Beáta, Mikuláš, Antonín, Jakub a Pavel stojí na začátku nové kapitoly svého života. Přejeme vám hodně štěstí a úspěchů v novém školním prostředí v Havlíčkově Borové. Věříme, že si z Oudoleně odnášíte nejenom vědomosti, ale i krásné vzpomínky, které vás budou provázet po celý život.

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu slavnostního loučení. Dětem i zaměstnancům školy přeji krásné a pohodové léto. Odpočiňte si a v září se na vás všechny naše škola těší! Blanka Zvolánková