V úterý 28. dubna jsme měli sraz na nádraží v Přibyslavi, odkud jela 4. a 5. třída do našeho hlavního města Prahy. Odjížděli jsme z 1. nástupiště, 3. koleje. Na výlet jsme se všichni moc těšili. Ve vlaku jsme hráli karty a kvarteto. Na začátku Prahy jsme viděli O2 arénu.
Jeli jsme přes 2 hodiny a vystoupili jsme na Hlavním nádraží v Praze. Šli jsme rovnou směrem ke Staroměstskému náměstí. Viděli jsme Prašnou bránu, Českou národní banku, Obecní dům, Tylovo divadlo (Stavovské), Palác Kinských, Karolinum, Týnský chrám. Na Starém městě jsou strašně úzké a staré uličky. Blížila se 12. hodina, tak jsme spěchali ke Staroměstské radnici. Šli jsme kolem popraviště 27 českých pánů rytířů a měšťanů. Přesně v poledne jsme se dívali na pohyblivý orloj, kostlivec zazvonil, vyšli apoštolové a nakonec zakokrhal kohout.
Další zastávkou byla nedaleká Betlémská kaple, kde kázal Mistr Jan Hus. Po prohlídce jsme vyrazili směrem na Pražský hrad. Podívali jsme se na rotundu sv. Kříže, šli jsme okolo Klementina a Mosteckou věží na Karlův most. Viděli jsme z něj další pražské památky, např. Národní divadlo, Hladovou zeď, Petřín. Na Malostranském náměstí jsme míjeli chrám sv. Mikuláše. Pak jsme hledali Dům U Dvou slunců, kde žil náš spisovatel Jan Neruda.
Na nádvoří Pražského hradu jsme se nasvačili a šli si prohlédnout velkolepý chrám sv. Víta. Nakoukli jsme také do baziliky sv. Jiří. Navštívili jsme výstavu, která byla zaměřena na Velkomoravskou říši. Měli tam nádherné šperky, náramky, náušnice, nástroje a taky 2 kostry – mužskou a ženskou. Nakonec jsme se svezli metrem, jezdili jsme i po schodech. Zašli jsme k soše sv. Václava a pak už jsme šli na nádraží na vlak.
Ze všech památek se nám nejvíc líbil chrám sv. Víta a Staroměstský orloj. Škoda, že celou dobu v Praze pršelo a byla zima. Ale i tak se nám Praha moc líbila. Žáci 4. a 5. ročníku