Obec Oudoleň
česky english deutsch

Velká cena Havlíčkova Brodu - Pribináček

7.5.2015

V sobotu 2. května probíhal v hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě tradiční šachový turnaj Pribináček, který  je určen  mládeži do 16 let. Jedná se o největší šachový turnaj mládeže na Vysočině, jenž je součástí Šachového  festivalu 2015 a projektu ČUS „Sportuj s námi“ (http://www.cus-sportujsnami.cz/). Přihlásilo se 118 šachových nadějí  ve věku od  pěti  do  šestnácti let z Havlíčkova Brodu, Pelhřimova, Žďáru n/S, Humpolce, Třebíče a dalších  měst  Kraje Vysočina, dále z Hradce  Králové, Tábora,  Vlašimi  a  Prahy. Zahrát si přijelo i 6 žáků z Oudoleně!

Po odehrání 9 kol (2 x 15 minut na partii) vyhlásil pořadatel pan Paulík vítěze v 5 kategoriích podle roku narození. Všech 118 účastníků turnaje obdrželo věcnou cenu, tričko ČUS „Sportuj s námi“, sladkosti a v průběhu turnaje každý obdržel výrobky Pribiny – TPK, nanuky a limonádu. Kateřina Sobotková

POSTŘEHY ÚČASTNÍKŮ:

• Dostala jsem šachovou figurku zlatého koníka, protože jsem byla nejmladší holčička. Taky  jsem  dostala diplom za 1. místo, medaili, žluté triko, sladkosti a vybraljsem si baterku.  Alžběta Z., 1. r.
  • Přijeli jsme tam. Náš Štěpa nám ukázal šachové hodiny. Pak jsme si řekli, k jakému stolu máme jít hrát. Dostali jsme nanuka a pití, pribináčka, sušenku. Vyhrál jsem taštičku se sladkostmi a pitíčko, modré triko.  Vojtěch Z, 1 r.
  • Měl jsem 3,5 bodu. Poslední zápas byl nejtěžší. Udělal jsem remízu. Měl jsem 10:32 minut a soupeř měl 2:10 minut do konce. Moc se mi líbilo, že každý dostal cenu. Byl jsem 87. ze 118. Matyáš S., 3. r.
  • Hrál jsem i s Vojtou Zvolánkem. Měl jsem 3,5 bodu. Bylo devět kol. Vyhrál jsem triko a pálky na badminton. Tomáš B., 3. r.
  • Pribináček je šachový turnaj. Vyhrál jsem knížku Křišťály moci aneb Věž zkázy. Bylo nás tam 6 z Oudoleně. Moc se mi to líbilo. Měl jsem 3 body.  Jan F., 3. r.
  • V sobotu 2. května jsem jel s taťkou, Vojtou a Bětkou na Velkou cenu Havlíčkova Brodu – Pribináček 2015. Jel tam i Matýk, Tomáš a Honza F. Hrálo se 9 kol na 15 minut. Já jsem získal 5 bodů. Skončil jsem na 52. místě ze 118 šachistů. Vyhrál jsem slunečník. Štěpán Z., 4. r.